Alanija – tai ne tik populiarus kurortas, bet ir kultūros, sporto, kulinarijos ir istorijos sostinė. Šiame mieste galite ne tik pailsėti lepinantis saulės spinduliais bei džiaugiantis smaragdine jūra, bet ir turiningai praleisti laisvalaikį lankant istorines vietas, ragaujant turtingos virtuvės patiekalus, klausantis koncerto ar išbandant jėgas tarptautinėse sporto varžbose.

Ultramaratonų mylėtojams

2020 m. kovo 28 d. Alanijoje organizuojamos jau trečiosios tarptautinės Ultramaratono varžybos, kurių trasa driekiasi Alanijose senamiestyje. Dalyviai 6:30 val. startuos prie žymiojo Raudonojo bokšto, kuris labai panašus į mūsų Gedimino pilį, bus bėgama palei istorines Alanijose pilies sienas, pro Damlataš stalagtitų ir stalagmitų urvą, bananų plantacijas, link Tauro kalnų viršūnių, istoriniais karavanų ir klajoklių genčių keliais. Distancijai užbaigti skiriama 15 valandų.

Tarptautinis vaikų festivalis Alanijoje

2020 m. balandžio 13 – 26 dienomis vyks įvairiausi renginiai, skirti Vaikų dienai paminėti. Nacionalinė suvereniteto ir vaikų diena minima balandžio 23 d. Tai viena unikaliausių švenčių pasaulyje, nes ši diena skirta tik vaikams – vieną dieną jie valdo šalį ar savivakdybę, užima kitus svarbius postus. Šią dieną visoje Turkijoje vyksta iškilmingos eisenos, vaikams skirti šventiniai renginiai. Ne išimtis ir Alaniją. Šiai dienai paminėti organizuojamos mugės, visų mokyklų vaikai dalyvauja eisenoje ir vyksta pasirodymai Alanijos uosto teritorijoje esančioje aikštėje, koncertai Kultūros namuose. Šia proga Alanija kviečia vaikų kolektyvus iš užsenio šalių, su kuriomis bendradarbiauja. Jie ruošia pasirodymus ir koncertuoja kartu su Alanijose vaikais.

Galiūnų čempionatas Alanijoje

2020 m. balandžio 25 – 26 dienomis Galiūnų čempionų lygos pasaulio serija vyks Alanijoje. Jau antrąjį kartą varžybos organizuojamos Alanijoje, sutraukia didžiulį kiekį dalyvių ir šio sporto mylėtojų. 2019 m. varžybos buvo organizuotos puikioje vietoje – Kleopatros paplūdimyje, kuris, anot legendų, Marko Antonijaus dovana gražuolei Kleopatrai.

Alanijos Ocean Man plaukimo varžybos

Didžiausias pasaulyje tarptautinė atvirų vandenų plaukimo mylėtojų čempionatas „Ocean Man” jau antrąjį kartą organizuojama Alanijoje. Šiemet jos vyks gegužės 9 – 10 dienomis. Visi šios sporto rūšies mylėtojai atvyksta į nuostabiąj Alaniją ir kovoja dėl geriausiųjų titulo.

Tarptautinis Alanijos turizmo ir meno festivalis

Jau 20-asis Tarptautinis Alanijos turizmo ir meno festivalis bus organizuojamas birželio 6 – 8 dienomis. Tai didžiausias kultūrinis renginys, kurio metu švenčia ne tik visa Alanija, bet ir jos svečiai. Šventė prasideda įspūdingu paradu, kuriame dalyvauja tūkstančiai dalyvių, jojančių ant kupranugarių ar arklių, važiuojančių traktoriais, automobiliais ir įvairiausiomis kitomis transporto priemonėmis. Kiekvieną vakarą vyksta žymių Turkijos daininkų koncertai, vyksta gausybė pasirodymų, Alanijoje uoste šurmuliuoja didžiulė mugė, kurioje galite rasti ne tik gaminių,maisto produktų iš Turkijos, bet ir įvairiausių pasaulio šalių.

Tarptautinis Aspendos operos ir baleto festivalis

Kasmet birželio – liepos mėnesiais organizuojamas tradicinis Aspendos operos ir baleto festivalis, su žymiausiais pasirodymais, istorinėje vietoje – antikiniame Aspendos amfiteatre. Tai vienas žymiausių festivalių pasaulyje. Atostogų metu, gali patirti neišdildomus įspūdžius žiūrėdami svarbiausius klasikinius operos ir baleto spektaklius amfiteatre, kuris pastatytas prieš 2000 metų. Pirmą kartą suorganizuotas 1994 metais, kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo iš vietos gyventojų ir turistų, atostogaujančių Antalijos regione (nuo Alanijos iki Kemero). Aspendos festivalis yra Europos festivalių asociacijos narys, kuriam suteiktas geriausios kokybės vadybos sertifikatas.

Tradicinės imtynės

Jau 16-osios tradicinės imtynės išsitepus kūną alyvuogių aliejumi, vyks birželio 18 – 19 dienomis, atokiau nuo Alanijos centro, kalnuose, labai vaizdingoje vietoje. Savaitgalį vykstančiame renginyje dalyvauja neapsakomai didelis vietinių gyventojų skaičius, vyksta koncertai, gyvenama palapinėse ir nuolat kūrenami laužai. Įdomūs faktai apie varžybas: imtynininkas dėvi tik kelnes iš buivolių odos, siekiančias kelius, kurios vadinamos „kispet“ ir sveria maždaug 13 kilogramų; imtynės tapo sportu Osmanų imperijoje; pats svarbiausias turnyras Turkijoje vyksta Kırkpınare, kurio nugalėtojas tituluojamas Turkijos čempionu ir uždirba įspūdingą sumą; 2012 metais sporto šaka įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Dviračių sportas Alanijoje

Trečiosios Tarptautinis Alanijos dviračių varžybos organizuojamos rugsėjo 18 – 20 dienomis. Tris diena trunkantis renginys, sukviečia profesionalius dviratininkus ir entuziastus, šeimas. Šventės metu keliaujama ir stovyklaujama prie Dim kalnų upės, o paskutinė diena užbaigiama prie Raudonojo bokšto. Tai labai populiarus renginys, sukviečiantis dalyvius ne tik iš Alanijos, bet ir kitų Turkijos miestų.

Colorist Holi festivalis Alanijoje

Antrus metus organizuojamas spalvų festivalis – vienas nuotaikingiausių ir spalvingiausių. Šiemet vyks rugsėjo 19 d., Kestel, vos keli kilometrai nuo Alanijos centro. Tai šventė visiems šeimos nariams – nuo mažiausiųjų iki vyriausųjų. Viskas priklauso nuo nusiteikimo ir noro pašėlti. Colorist Holi šventės metu – taškysitės dažais, kuriuos galėsite nuplauti jūros vandenyje.

Tarptautinis džiazo festivalis Alanijoje

Pirmą kartą festivalis Alanijoje įvyko 2003 metais. Šiemet festivalis vyks rugsėjo 24 – 27 dienomis. Organizuojamas Raudono bokšto papėdėje, ošiant jūrai. Tai pats populiariausias ir prestižiškiausias džiazo festivalis, sukviečiantis žymiausius Turkijos ir pasaulio džiazo muzikantus, kurie dovanoja klausytojams nepamirštamus įspūdžius. Šis renginys sulaukia didžiulio Alanijos miesto gyventojų, svečių ir turistų dėmesio, kurie vakarus leidžia mėgaudamiesi džiazo muzika.

Europos triatlono varžybos Alanijoje

Tradicinės Alanijos triatlono Europos varžybos jau 30-ąjį kartą bus organizuojamos Alanijoje, spalio 1 – 4 dineomis. Įvairios sporto varžybos sukviečia didelį skaičių sporto entuziastų, sportininkų, kurie čia varžosi dėl nugalėtojų titulo. Žiemos metu ir ankstyvą pavasarį Alanija tampa įvairių sporto šakų sportininkų stovyklų vieta, kur komandos intensyviai ruošiasi artėjančiam sporto sezonui. Džiugu, kad Alanija jau seniai yra nugalėjusi sezoniškumą, nes net ir žiemos metu čia sutiksi daug turistų, gyventojų, sportininkų iš įvairių pasaulio šalių.

Paplūdimio futbolas

Kleopatros paplūdimys yra ne tik poilsiui, deginimuisi saulėje, bet įvairių varžybų organizavimui. Viena tokių sporto šakų – paplūdimio futbolo varžybos. Šiemet spalio 19 – 25 dienomis bus organizuojamas Pasaulio nugalėtojų taurės paplūdimio futbolo turnyras. Tikrai bus daug šios sporto šakos entuziastų, mylėtojų ir pačių sportininkų, kurie aktyviai sirgs už savo favoritus.

Vaisių šventė Alanijoje

Alanija žyme ne tik savo viliojančiu kurortu, bet ir vaisių bei daržovių auginimu. Tai vieta, kur užauginama 70 proc. visos Turkijos avokadų, šiame regione daugiau kaip 60 proc. visos Turkijos bananų, o kur dar mangai, papajos, apelsinai, mandarinai, braškės, arbūzai ir dar daugybė kitų vaisių, kurių priskaičiuojamos 39 rūšys. Ta proga, nuspręsta organizuoti tropinių vaisių šventę, kuri vyks spalio 24 – 25  dienomis. Iki susitikimo ten!

Tarptautinis akmens skulptūrų simpoziumas

Jau 17-ąjį kartą, nuo lapkričio 2 d. iki gruodžio 1 d. bus organizuojamas tarptautinis akmens skulptūrų simpoziumas. Kasmet komisija atrenka menininkus iš įvairiausių pasaulio šalių, kurie mėnesį laiko kuria skulptūras pagal pateiktą temą. 2019 metais 10 skulptorių iš 7 šalių kūrė muzikos instrumentus. Sukurtos skulptūros papuoš viešąsias miesto vietas, parkus, sverus. Alanija tampa parodų rūmai po atviru dangumi, kur gausu mažų smulkmenų, sukurtų žymių pasaulio menininkų.

Alanijos kalėdinė mugė

2020 m. gruodžio 5 – 6 dienomis jau 11-ąjį kartą bus organizuojama tarptautinė mugė, kurios metu stendus su rankų darbo ir maisto gaminiais pristatys užsienio bendruomenės veikiančios Alanijoje. Tai puiki šventė vienijantis vietos gyventojus ir užsieniečius, puiki galimybė susipažinti su įvairių šalių tradiciniais patiekalais ir rankų darbo gaminiais. Alanija – tarptautinis miestas ir pyuikus pavyzdys visiems savo tarptautinių reginių gausa. 82 tautybių žmonės čia kuria, dirba, džiaugiasi gyvenimu. Apie 150 stendų buvo atidaryta ir pristatyta lankytojams, kurie dvi dienas galėjo mėgautis šurmuliuojančia atmosfera su kalėdine eglute ir palmėmis, šildančia saule ir čia pat ošiančia jūra.