LABAS šeimos nariai! Prieš ruošiantis atostogoms visada kyla daugybė klausimų – oras, pinigai, apranga, laisvalaikis ir daugelis kitų. Visada džiaugiamės, kai gauname jūsų žinutes ne tik dėl ekskursijų ar pramogų užsakymo, bet ir kai turite kažkokių klausimų. Visada stengiamės padėti jums. Šįkart pagalvojome, kad sudėsime tai, apie ką dažniausiai klausiate ir kas jus labiausiai neramina. Norime, kad jūsų atostogos mūsų mylimoje Turkijoje jums būtų kupinos geriausių įspūdžių ir patirčių!

# Sezono pradžioje ne taip karšta, kaip vasarą, bet šilčiau, negu Lietuvoje. Vandens TEMPERATŪRA – ne kaip arbata, bet šiltesnė, negu Baltijos jūros vasarą. Patariame turėti bent vieną šiltesnį rūbą vėsesniems vakarams, bet tai nebus problema, juk skrendate iš Lietuvos 🙂

# Atostogų pirmomis dienomis apsilankykite TURKIŠKOJE PIRTYJE (hamame), kad paruoštumėte kūną atostogoms, o odą – saulės vonioms, kad įdegis išliktų ilgiau.

# Maudynėms jūroje siūlome turėti VANDENS BATUS. Žinoma, ne visur jų reikia, bet pravers, jeigu norėsite išbandyti raftingą ar pakeliauti Virdžemio jūros pakrante.

# Būtina turėti PRIEMONES NUO SAULĖS. Jeigu neatsivežėte, rasite tiek mažose pardutuvėlėse, tiek vaistinėse, tiek prekybos centruose. Mėgaukitės saule atsakingai.

# Atsižvelgiant į savo poreikius visada turėkite mini VAISTINĖLĘ lagamine, su vaistais nuo viduriavimo ar skrandžio veiklos sutrikimų.

# VALIUTĄ priima įvairiausią, keityklų labai daug, kursas ne daug skiriasi, o ir kortele prekybos vietose atsiskaityti galite. GRYNŲJŲ Turkijos lirų reikėtų turėti, jeigu keliausite viešuoju transportu arba apsipirksite turguose. Nusiimant grynuosius bankomatuose, taikomas banko mokestis, tad patariame pasirūpinti iš anksto.

# RŪBUS siūlome pirkti parduotuvėse, nes kokybė geresnė, negu turguje. Kaina fiksuota, tad derybų mylėtojams šis pasiūlymas negalioja 🙂

# Keliaujantiems savarankiškai, iš oro uosto galite vykti autobusu, užsisakyti bendrą PERVEŽIMĄ arba individualų pervežimą tik jūsų grupei (individualaus pervežimo paslagas teikia ir LABAS).

# Problemos KIAULIENOS mylėtojams – teks atostogų metu išsiversti be jos. Būtinai paragaukite turkiškų patiekalų!

# Dažname viešbutyje reikia papildomai mokėti už paplūdimio rankšluostį. Pasiteiraukite savo kelionių agento. Galite atsivežti savo, arba nusipirkti čia. Turkai garsėja savo kokybiška MEDVILNE ir jos gaminiais.

# ALKOHOLINIAI gėrimai brangesni, negu Lietuvoje.

# Dažnai nerekomenduojama gerti VANDENS iš krano viešbučių kambariuose, tad geriau atvykus psirūpinti ir visada kambaryje turėti paprasto geriamo vandens.

# Turkijoje, ypač kurortuose, tikrai SAUGU, tad nereikėtų baimintis. Jūsų saugumu rūpinasi tiek pareigūnai, tiek gausu vaizdo stebėjimo kamerų.

# Gatvėje dažnas KALBA angliškai, dirbantys turizmo srityje, dažnai moka rusų, vokiečių ir net lietuvių kalbas. Kaip sakoma, kalba nėra problema, net ir nerandant bendros kalbos, turkai visada linkę padėti 🙂

# Norėdami laisvai naudotis TELEFONU, o svarbiausia INTERNETU, patariame nusipirkti vietos kortelę oro uoste arba iš GSM operatorių (Turkcell, Vodafone), pateikus asmens dokumentą ją užregistruoja ir po keletos valandų jūs jau ryšio zonoje. Tarifai, naudojant lietuviškas korteles pakankamai dideli, tad tai bus vienas iš būtų sutaupyti ir būti visada pasiekiamais.

# Prekybos vietos dirba 7 dienas per savaitę, iki vėlumos. Tad neskubėkite pirmomis dienomis apsipirkti, pasimėgaukite laiku, skirkite laiko savo malonumams. Jeigu norėsite pagalbos, mes patarsime, jeigu reikės, suorganizuosime transportą, kad jūs patirtumėte, kuo mažiau nepatogumų ir apsipirkimas taptų džiuginančia pramoga.

# EKSKURSIJAS ir PRAMOGAS pradėkite planuoti Lietuvoje, palikite pakankamai laiko ramiam poilsiui prie jūros ar baseino. Drąsiai rašykite mums ir domėkitės, kas kur vyksta, ką galima pamatyti ir kaip pasiekti vieną ar kitą vietovę. Jeigu turote specialiųjų poreiikių, dalinkitės su mumis, mes rasime jums tinkamiausią sprendimo variantą.

# Jeigu eisite į MEČETĘ vyrai neįleidžiami su šortais, o moterys dengti kojas, rankas bei plaukus. Atitinkamais rūbais galite pasirūpinti patys arba visada rasite, kuo apsigobti ar ką užsivilkti prie įėjimo į mečetę.

# Pasirūpinkite kelionių DRAUDIMU. Jūsų kelionių agentai padės jums susisiekti su gydymo įstaiga, kur bus suteikta visa reikalinga pagalba. Dažniausiai tai atlieka privačios gydymo įstaigos, bet ir valstybinių ligoninių teikiamos paslaugos yra kokybiškos.

# LAUKTUVĖMS į namus galite parvežti granatų ir pupmedžio sirupus naudojamus salotoms ir mėsos marinavimui bei profilaktikai prieš peršalimo ligas, natūralių arbatų, alyvuogių, sūrių, kurių skonis savotiškas, tad pirma paragaukite, džiovintų vaisių.

Visa Viduržemio jūros pakrantė – nuo Alanijos regiono iki Marmario yra puikiai pritaikyta poilsiui ir atostogoms. Kasmet keliolika milijonų turistų iš viso pasaulio atostogauja čia, tad problemų tikrai neturėtų kilti. Atsižvelgiant į tai, kad mes plečiame savo geografiją, galėsime jums pasiūlyti ekskursijas ir pramogas ne tik iš Alanijos, bet ir Marmario, Bodrumo, Kemero, Antalijos, visada jūsų paslaugoms. Tačiau, jeigu kažkas neramina ir turite klausimų, visada galite mums parašyti 🙂