nuo €15,00
Užsakyti

Turkiška Pirtis (Hamam)

Created with Sketch. Turkija, Antalija
Nevertinta

Trukmė

3 valandos

Ekskursijos rūšis

Dienos ekskursija

Grupės dydis

Neribota

Kalbos

English, Russian

Apie ekskursiją

Tradicinė turkiška pirtis dažnai yra vadinama hamamu. Atsiradimo pradžia laikomos romėniškosios termos. Svarbiausias šios pirties elementas – didelis apvalus kambarys, kurio viduje įrengta apvali, marmurinė, šildoma pakyla. Marmurinės šioje pirtyje sienos ir grindys. Marmuras įšildomas iki kūnui malonios 40–50°C temperatūros, gulėdamas ant jo, žmogus natvėsta po saunos. Gultai, sienos ir grindys nuolat šlakstomi vandeniu, kad pirtyje netrūktų drėgmės. Hamame labai svarbus yra kūno švarinimo ritualas. Kalbant apie hamamą, žodis „pasilepinti“ tinka kaip niekur kitur – juk nuo pradžios iki pabaigos atėjusiuoju rūpinasi pirtininkas: šviečia kūną specialia pirštine, naudojamos natūralios šveitimo priemonės (pavyzdžiui, kavos tirščiai), apgaubia muilo putų debesiu, prausia, masažuoja, įtrina įvairiais aliejais.

Visos šios procedūros padeda atsipalaiduoti, išvalo odą, atgaivina, o įkaitusiam kūnui atliekamas masažas suteikia dar didesnį efektą – išjudinami raumenys, kraujotaka, tonizuojama oda. Nenuostabu, kad po šios pirties jaučiamas didelis žvalumo ir jėgų antplūdis. Nuo visų šių procedūrų kūnas tampa lankstus, oda – stangri bei švelni, o siela – lengva ir laisva. Tiek romėnai, tiek arabai ne itin linkę skubėti, tad ir pirčiai skiria daug laiko, praleidžia joje kelias valandas, kartais – ir visą dieną.

Turkiškos pirties procedūras rekomenduojame tik atvykus atostogauti, kad paruoštumėte savo kūną saulės spinduliams. Procedūrų trukmė – 2,5 – 3 val.

Peržiūrėti daugiau

Maršrutas

Included/Excluded

  • Pervežimas, procedūros, rankšluosčiai.
  • Papildomos procedūros, gėrimai.

Languages

English
Russian

Ekskursijos vieta

Created with Sketch. Turkija, Antalija

Atsiliepimas

0/5
Nevertinta
Remiantis 0 atsiliepimų
Puikus
0
Labai gerai
0
Vidurkis
0
Prastas
0
Siaubingai
0
Rodoma 1 - 0 iš 0 viso

Parašyti atsiliepimą

Created with Sketch.
nuo €15,00

Ekskursijos, kurios jums gali patikti