Kasmet Kultūros ir turizmo ministerija skiria ypatingą dėmesį vienai iš įspūdingų jų istorinių vietų. 2018 metai buvo skirti Trojai, 2019 – Giobeklitepe. 2020 metai skiriami Patarai – antikiniam miestui, kur manoma, gimė šventasis Mikalojus arba populiariąją kalba kalbant, Kalėdų senelis.

Siekdama pabrėžti Turkijos kultūrines ir istorines vertybes bei atkreipti pasaulio dėmesį į istoriją bei antikinius miestus, metai skiriami ypatingoms istorinėmis vietoms, civilizacijos lopšiams, kur prasideda mūsų visų istorija.

Kalėdų senelio gimimo vieta

Vieta, svarbi savo ekonominiu, kultūriniu bei istoriniu indėliu. Čia gimė ir užaugo šventasis Mikolajus, taip pat žinomas kaip Kalėdų Senelis.
Būdamas labai turtingas nusprendė dalinti savo turtą skurdžiai gyvenantiems. Jis, vaikščiodamas naktimis miestelio gatvėmis, per tvorą permesdavo įvairias dovanas ne turtingiesiems. Nuo to ir kilo tradicija per Kalėdas dovanoti dovanas nepasiturintiems, o ilgainiui šią gražią tradiciją perėmė ir daugelis žmonių, dovanodami dovanas savo brangiems žmonėms.

Patara miesto išskirtinumas

Senovės miestas Patara, savo gyvavimą pradėjusi VIII a. pr. Kr., laikoma viena seniausių gyvenviečių. Šis senovinis miestas, manoma, apėmė 10 kvadratinių kilometrų plotą ir buvo vienas svarbiausių uostų susisiekimui ir prekybai. Nuolat atliekamų kasinėjimų ir tyrinėjimų metu, atrasta daug vis dar išlikusių miesto gyvenimą menančių vietų: seniausias parlamento pastatas, kuriame Lykijos sąjungos nariai sutikdavo miesto atstovus.
Senovės mieste galima pamatyti amfiteatrą, istorinį švyturį, pagrindinę gatvę, turkiškąsias pirtis, Romėnų triumfo arką, Tepecik kapines, baziliką ir įvairias šventyklas.
Nerono švyturys, pastatytas Romos imperatoriaus Nerono 64-65 am., yra seniausias švyturys pasaulyje. 26 metrų švyturio restauravimas vis dar tęsiasi. Ant švyturio akmenų buvo rastas 2000 metų senumo delfinų atvaizdas.

Pagaminta senovinio laivo kopija

Vienas iš svarbiausių įvykių – atkurtas senovinis laivas Abora-IV. Įkvėptas senovinių egiptiečių piešinių, statybai naudojant nendrės is medieną, laivas pristatytas į Patarą.
Projektuotas vokiečių archeologo Dominique’o Goerlitzo, 14 metrų ilgio laivas buvo pastatytas Varnoje, Bulgarijoje, o nendrės buvo atvežtos iš Bolivijos. Jis išplaukė iš Varnos uosto į kelionę po Viduržemio jūrą. Kelionei pasibaigus, archeologas pasiūlė laivą padovanoti Turkijai ir taip senovinis laivas buvo pasveikintas Kaso uoste vykusioje ceremonijoje.

Paplūdimys

Patara paplūdimys yra vienas nuostabiausių ir maloniausių darbų sukurtų kūrinių. Tai gali būti vieta banglenčių sporto mėgėjams; čia puikiausi saulėlydžiai ir smėlio kopos, pirmenančios dykumą; gaivus oras kvepiantis pušimis. Tai ypatinga vieta, kaip ir ypatinga visa Turkija. Mėgaudamiesi nuostabia jūra, vaikštinėjant paplūdimiu – galite mėgautis nuostabiais vaizdais, atsiveriančiais į istorines šalies vietas. Gražus, baltas smulkus Patara paplūdimio smėlis ir turkio spalvos jūra ir akinanti saulė. Legenda byloja, kad smėlis turi nepaprastų gydomųjų galių. Paplūdimys yra atviras iš visų pusių, o tai reiškia, kad jis visada vėjuotas ir didelėmis bangomis smogia į krantą, todėl tai yra neišvengiama kelionių banglenčių mėgėjams vieta. Patara paplūdimys, besitęsiantis daugiau nei 18 kilometrų, yra ilgiausias Anatolijos paplūdimys. Paplūdimys tapo ypatinga saugoma teritorija, nes jūros vėžliai čia deda kiaušinius. Be to, dėl besitęsiančios kranto linijos ir smėlio kopų, primenančių dykumą, laikas nuo laiko paplūdimiai buvo naudojami Turkijos kino pramonėje.
Tik 20 minučių pėsčiomis nuo paplūdimio yra Tauro kalnai, kur oras yra daug gaivesnis. O kelionė į kalną yra puikus žygis. Į Kaputašo paplūdimį galima patekti valtimi, o vietiniais viešojo mikroautobuso maršrutais, vadinamais dolmuš, galite aplankyti Ölüdeniz, Saklıkent ir Kaş.
Patara paplūdimys yra saugoma teritorija, draudžiama patekti į teritoriją motoriniu transportu. Tiems, kurie pasirenka keliauti lėktuvu, jie gali skristi į Dalamano ar Antalijos oro uostą.